Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
09 listopada 2018
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 

 

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów, niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków nasz kraj odzyskał niepodległość.

W celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczypospolitą Polską w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim zorganizowano uroczystą zbiórkę kadry i pracowników wojska. Tak szczególna rocznica wymaga odpowiedniej formy uczczenia, w związku z powyższym został odczytany list Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej, rozkaz dzienny nr 1 Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz depesza notyfikująca powstanie państwa polskiego, jako pierwszy dokument adresowany przez Polskę do obcych państw.

Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości zaplanowano w całym kraju. 11 listopada pracownicy WKU w Lidzbarku Warmińskim wezmą również udział w obchodach tego święta, zorganizowanym przez władze miasta oraz jednostki wojskowe mające swoją siedzibę w Lidzbarku Warmińskim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących uczcić tą wyjątkową rocznicę do wspólnego świętowania na Placu Wolności od godz. 11.50.

Obchody święta 11 listopada w Lidzbarku Warmińskim:

  • 10:30 - Msza Święta za Ojczyznę (Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła);
  • 11:50 - Uroczysty Apel Garnizonu Lidzbark Warmiński z Niepodległościowym Apelem Pamięci oraz defiladą pododdziałów (Plac Wolności);
  • 13:00 - Piknik Niepodległościowy (Deptak i scena przy Wysokiej Bramie);
  • 17:00 - Recital fortepianowy prof. Mariusza Drzewickiego (Państwowa Szkoła Muzyczna, ul. Orła Białego);
 
Dołączona galeria zdjęć: 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim
Spółdzielców 24
11-100 Lidzbark Warmiński
tel. 261317465
fax. 261317315
wku.lidzbark@ron.mil.pl