Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 sierpnia 2018
POKAZY LOTNICZE „MAZURY AIRSHOW 2018”
Sierpniowy weekend pod znakiem podniebnych akrobacji.


Już po raz dwudziesty w dniach 4 – 5 sierpnia 2018 r. odbyły się jedyne w Europie cywilne pokazy lotnicze pn. „Mazury AirShow 2018”. Impreza ta pod wieloma aspektami jest zawsze wyjątkowa. Przygotowane przez pilotów układy przelotów pokazowych odbywały się w pięknej scenerii mazurskiej przyrody jeziora Niegocin oraz lotniska Kętrzyn Wilamowo.

W trakcie tegorocznej imprezy nie zabrakło akrobacji indywidualnych i zespołowych. Podczas pokazów prezentowały się zarówno nowoczesne maszyny transportowe jak również samoloty zabytkowe. Jak co roku wielką atrakcją były wodnosamoloty, a wśród nich ikona świata wodnosamolotów i samolotów II Wojny Światowej Catalina PBY-5A.

Na zaproszenie Prezesa Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior Stanisława Tołwińskiego w XX jubileuszowych pokazach lotniczych „Mazury Airshow 2018” udział wzięli przedstawiciele Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

Realizując zadania z zakresu promocji ochotniczych form służby wojskowej mjr Dariusz Petka oraz Jerzy Karczewski wystawili stanowisko promocyjno – informacyjne, gdzie osoby zainteresowane służbą wojskową mogły uzyskać wiedzę na temat warunków wstąpienia do różnych ochotniczych form służby wojskowej.

Składamy podziękowania Panu Prezesowi Stanisławowi Tołwińskiemu za zaproszenie jednocześnie mając nadzieję na dalszą owocną współpracę w zakresie budowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych wśród polskiego społeczeństwa.

Dołączona galeria zdjęć: POKAZY LOTNICZE „MAZURY AIRSHOW 2018”
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim
Spółdzielców 24
11-100 Lidzbark Warmiński
tel. 261317465
fax. 261317315
wku.lidzbark@ron.mil.pl